G A P G R U P

Yükleniyor

GAP TAVA

Gap Tava

Belli kablo gruplarının tavanda ya da duvar üzerinde bir arada güvenli şekilde taşınmasını sağlayan sistemlerde kullanılan çelik aksamlara kablo tavası denir. Kablo tavaları kullanım yeri ve amacına bağlı olarak galvanizle kaplanmış sacdan ya da Sıcak Daldırma Galvaniz kaplama olarak üretilebilmektedir.

Kablo tavası işlevi bakımından basit ama çok önemlidir. Belli ağırlıktaki kablo gruplarının hem güvenlikli hem de estetik olması kablo tavası kullanımı ile mümkün olmaktadır. Kablo tavaları aynı zamanda çok sayıda kablonun oluşturduğu işlevsel zorluğu ve görüntü kirliliğini de ortadan kaldırmaktadır.

Kablo Tavalarında her çeşit kablo irili ufaklı bir arada gruplanıp yerleştirildikten sonra hava sirkülasyonun sağlanması için belli aralıklarla delik açılarak kabloların neme maruz kalmaması sağlanır.

Kablo tavası başta elektrik olmak üzere birçok sektörde aktif olarak kullanılmaktadır, çünkü kablonun kullanıldığı her alanda avantaj getirir. Kablo tavası yalnızca bir taşıma sistemi değildir. Aynı zamanda acil durumlarda kabloların çalışmasını sürdürmeye yarayan bir sistemdir. Böylece, yangın gibi durumlarda kablolar fonksiyonlarını aynen devam ettirebilir.

Kullanım amaçlarına göre Kablo Tavaları:
• Standart Tip Kablo Tavaları
• Ağır Hizmet Tipi Kablo Tavaları
• Deliksiz Kablo Tavaları
• Gemi Tip Kablo Kanalları
• Kablo Merdivenleri
• Tel Örgü Kablo Tavaları

GAP ÇELİK tesislerinde, kendi deneyimli ekibi ile bütün tiplerde Kablo Tava ve ekipmanlarının üretimini yapabilmektedir. Üretimimiz dünya standartlarına ve teknik şartnamelere uygun olarak, üretilmektedir.